Ważne pierwsze punkty

Witam

Po porażce z Olimpią Żerniki Wrocławskie, drużyna Orzełka rozgrywała wyjazdowe spotkanie z zespołem Muchoboru Wrocław. Nasi przeciwnicy w pierwszej kolejce sprawili niespodziankę i zremisowali 1:1 z drużyną z aspiracjami na awans z Bielan Wrocławskich. Tym bardziej nie wiedzieliśmy czego się spodziewać zarówno po przeciwniku, jak i po swojej grze.

Przy zmiennej pogodzie i śliskiej murawie, spotkanie było toczone w dość szybkim tempie. Nasza drużyna miała optyczna przewagę ale nie wiele nic z tego wynikało, bo większość akcji, kończyła się poza światłem bramki gości. Albo sami nie trafialiśmy, albo na drodze stawał bramkarz Muchoboru. Gospodarze atakowali rzadziej, ale bardzo niebezpiecznie. Na szczęście w bramce pewnie spisywał się nasz bramkarz.Jedyną akcje jaką zawodnicy Orzełka zamienili na gola to ta z 15 min., kiedy w zamieszaniu podbramkowym, Mariusz Kądziela technicznie uderzył na bramkę, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, warunki były trudne szczególnie w polu karnym obydwu bramek, gdzie można było grać albo zażywać kąpieli błotnych ;). W jednej z akcji gospodarzy, piłka odbiła się tak niefortunnie, że uderzyła w rękę interweniującego Konrada Krawczyka, a sędzia odgwizdał rzut karny, zamieniony pewnie na gola.

Zaraz po tym na boisku pojawił się Kazik Galik, który zaliczył "wejście smoka". Pięć minut po stracie bramki z karnego, Mariusz Kądziela kapitalnie dograł piłkę w pole karne, a nabiegający Kazik pokonał bramkarza gospodarzy. Po kolejnych pięciu minutach, popularny "Łysy" cieszył się z drugiego gola. Bramka padła w obliczu zamieszania w obronie, po tym jak Kaziu nie trafił w piłkę przy pierwszym podejściu, a przy drugim zaskoczył wszystkich strzałem z "czuba" po długim rogu.

Ale emocji nie koniec. W pozornie łatwej sytuacji, po strzale zawodnika Muchoboru, nasz "ręcznik" przysnął i przepuścił piłkę z koszyka między nogami a'la Jurek Dudek i gospodarze cieszyli się z bramki kontaktowej. W tym momencie do naszej gry wkradł się chaos, a po kolejnej akcji gospodarzy i słabym wybiciu naszego bramkarza, mogliśmy stracić bramkę. Pomogło nam opisywane "błoto", gdzie piłka zatrzymała się przed linią bramkową.

Na szczęście udało nam się dowieźć wynik i i trzy punkty jadą do Pustkowa.